کنسانتره 2 درصد رشد سلامت، با نام تجاری اس پلاس

slideInLeft

گروه سلامت ماهی طی سال های اخیر و پس از یک دهه تحقیق پیرامون راهکارهای کاهش هزینه های تولید در مزارع پرورش ماهی، به یک فرمولاسیون پرمیکس ویژه مواد افزودنی متشکل از مواد ریز مغذی مجاز صنعت دامپزشکی و گیاهان مختلف به دست آمده از کوهستان های نواحی مختلف ایران، در خوراک دست یافته است. در بحث پرورش حیوانات، هزینه مربوط به خوراک، به طور عمده 70 الی 80 درصد مجموع هزینه ها را شامل می شود. طی 2 سال تجربه فروش خوراک سلامت ماهی در سراسر ایران، کاهش 25 الی 30 درصدی هزینه های خوراک به خوبی قابل مشاهده بوده است.
این گروه پس از گذشت 2 سال فروش موفق خوراک ماهی سلامت در سراسر ایران، با افتخار بر آن شد تا فرمولاسیون ویژه پرمیکس سلامت را تحت عنوان کنسانتره رشد %2 سلامت با نام تجاری اِس-پلاس (S-Plus) معرفی نماید. تولید کنندگان خوراک قادر خواهند بود با افزودن 20 کیلوگرم کنسانتره رشد 2% اِس-پلاس در هر تن خوراک تولیدی، هزینه های خوراک را حداقل به میزان 25 الی 35 درصد کاهش دهند. (معادل 0.3 الی 0.4 کاهش در ضریب تبدیل خوراک).

به عنوان یک مقایسه، ضریب تبدیل غذا (FCR) در یک ماهی با نژاد رشد سریع (از جمله نژاد فرانسوی) در دمای 14 الی 16 درجه سانتیگراد، تغذیه شده با خوراک سایز G1 (100 الی 200 گرمی) ماهی قزل آلای رنگین کمان (غالب برندهای موجود در کشور) چیزی در حدود 0.9 الی 1 خواهد بود؛ یعنی با مصرف 900 الی 1000 گرم خوراک، 1 کیلوگرم افزایش وزن (تولید گوشت) به دست خواهد آمد. حال آنکه در گروه علمی سلامت ماهی با افزودن 20 کیلوگرم پرمیکس سلامت در هر تن خوراک، میزان ضریب تبدیل خوراک را به 0.5 الی 0.6 رسانده شد؛ یعنی با مصرف 500 الی 600 گرم خوراک، 1 کیلوگرم افزایش وزن به دست خواهد آمد.

مقالات دانستنیها

اطلاعات بیشتر
جایگاه کنسانتره 2 درصد رشد اس-پلاس در جیره های غذایی

از نقطه نظر فنی، جیره های غذایی را می توان به سه بخش تقسیم بندی نمود: نهاده های اصلی، مکمل های غذایی و ریز مغذی ها

اطلاعات بیشتر
دستورالعمل استفاده از کنسانتره 2 درصد رشد سلامت (اِس-پلاس)

در مبحث تغذیه حیوانات، همواره باید به خاطر داشت که هر نوع تغییری در فرمولاسیون و روش های خوراک-دهی، بایستی به تدریج صورت گیرد